O LOKALITĚ

Volno časové aktivity

Sportovní centrum - sportovní hala, tělocvična, posilovna, plavecký bazén, střelecký tunel, tenisové kurty, slalomový kanál.

Jezero Lhota - jezero vzniklo zatopením pískovny o rozloze 20,53 Ha, je velmi vyhledávaná destinace nejen v letních měsících, jezero je známo písčitými plážemi s vůní Borovic.

Jezero Konětopy - zatopená pískovna s průzračnou vodou, dříve zavřen a nedávno znovu zpřístupněný lom s krásnou vodou na koupání a potápění.

Probošťská jezera - jsou oblíbeným místem pro rybaření, ale i přírodního koupání v těsné blízkosti Staré Boleslavi.

Polabská cyklostezka - cyklostezka o délce 11 km s kvalitním povrchempropojuje několik historicky významných měst a obcí na levém břehu Labe: Kostelec nad Labem, Záryby (Martinov), Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Zápy a Lázně Toušeň. Slavnostní otevření Polabské cyklostezky propojující proběhlo dne 19. dubna 2011. Občanům z města a okolí nabízí nová cyklostezka příjemné výlety podél Labe, přespolním návštěvníkům umožní poznat historické památky i přírodní zajímavosti, které se podél její trasy nacházejí. Cyklostezku mohou využívat cyklisté, ale i pěší, vozíčkáři a in-line bruslaři (pohyb in-line bruslařům není povolen pouze v části Brandýsa nad Labem, v úseku od Labské promenády k dálničnímu mostu, a to z důvodů klidnějšího provozu a zajištění větší bezpečnosti ostatních uživatelů a návštěvníků). Součástí cyklostezky jsou i nové, v některých místech technicky velmi náročné lávky a rampy.

Jezdecký klub Stará Boleslav - jezdecký klub Stará Boleslav byl založen v roce 1954 jako součást Svazarmu, od roku 1957 jako TJ Slavoj Stará Boleslav, v krásném areálu lesoparku Hluchov na pravém břehu řeky Labe, přímo v centru Staré Boleslavi. K osamostatnění a přejmenování na dnešní JK Stará Boleslav došlo v roce 1990. Během jeho existence se zde vystřídala celá řada kvalitních koní a vynikajících sportovců, kteří úspěšně reprezentují jak svůj klub, tak i Českou republiku na mezinárodních závodech. Sportoviště a celé zázemí klubu nabízí výborné podmínky pro ustájení koní, vysokou sportovní úroveň, ale i příjemnou relaxaci uprostřed přírody. Pravidelné pořádání jezdeckých závodů je tradicí pro všechny sportovce i návštěvníky tohoto sportovního areálu. Naší snahou je poskytnout nadstandardní sportovní zážitky všem, kteří navštíví areál JK Stará Boleslav. V blízkosti areálu je k dispozici také atletický stadion Emila Zátopka a tenisové kurty s restaurací.

Veškerá občanská vybavenost

kompletní občanská vybavenost v podobě několika mateřských, základních a středních škol, gymnázií celé řady obchodů, supermarkety Penny Market, Kaufland, Tesco, Lidl, městského úřadu, pošty, nemocnice, banky, muzea, kina, nádraží, plaveckého stadionu.

Ideální dopravní dostupnost

Výborná dopravní dostupnost Prahy - autem po dálnici D10 se za 8 minut dostanete na pražský Černý Most, na kterém máte obchodní a zábavní centrum CČM, přinášející širokou škálu zboží a služeb, mimo jiné i multikino Cinestar a pobočky řetězců Globus, Makro, Ikea, XXXLutz a dalších více jak 200 obchodů. Pokud preferujete jízdu MHD tak autobusem se dostanete za 20 min (zastávka u domu) na metro „B“ Černý Most.

Památky a kultura

Zámek Brandýs nad Labem - je významná renesanční památka se skvostnými sgrafity, kde v průběhu pěti staletí pobývali všichni panovníci Habsburské dynastie.

Zámek Brandýs byl oblíbené letní sídlo císaře Rudolfa II., loveckým zámkem císaře Karla VI. a osudový zámek císařovny Marie Terezie, byl hlavní stan císaře Františka I. v čase napoleonských válek, sběratelské muzeum arcivévody Ludvíka Salvátora, nejmilejší zámek posledního císaře a českého krále Karla I. Rakouského.

Také vy se můžete stát hosty na brandýském zámku při prohlídce v původních císařských komnatách, v apartmánu blahoslaveného Karla I. a císařovny Zity, v zámecké knihovně toskánských Habsburků, v expozici uniforem a zbraní císařské kavalerie, v zámecké obrazárně.

Reprezentační sály i nádvoří a zahrada brandýského zámku nabízejí množství zážitků při koncertech komorní hudby a zámecká kaple, místo královské tradice, se může stát vznešeným prostorem pro Váš svatební obřad.

Kostel svatého Václava ve Staré Boleslavi - Původně románský, renesančně a barokně přestavovaný kostel stojí na místě někdejšího kostela svatého Kosmy a Damiána, kde byl zavražděn kníže Václav svým bratrem Boleslavem.

Baziliku sv. Václava založil r. 1039 český kníže Břetislav I., podle Kosmovy kroniky byl vysvěcen 19. V. 1046. Původní kostel sv. Kosmy a Damiána byl včleněn do současné stavby. Za dobu své existence prošel několika úpravami - např. ve 12. století, za Karla IV., v pol. 15. století, renesanční prvky byly přidány na konci 16. století. Za třicetileté války byla jedna z věží pobořena a kostel vyhořel. Hned nato začala jeho obnova v barokním stylu, kdy věž dostala cibulovitou kupoli, vybavení kostela je částečně původně barokní, částečně je kostel dovybaven v průběhu 18. století mobiliářem ze zaniklých či zrušených kostelů v okolí. Poslední větší opravy kostela se udály v roce 1929 v souvislosti s výročím smrti sv. Václava. Opravou kostel prochází i v roce 2017, kdy se v kostele neslouží žádné mše ani obřady.